




Персональний сайт вчителя біології

Цікаві факти з біології

Косатка або “морський вбивця”.
31.1.2016
Косатка (наукова назва “Orcinus Orca”) – велика морська тварина (ссавець), яка відноситься до зубастих китів. Довжина тіла самця може досягати до 10 метрів, а самки до 7. Косатка дуже красива і має унікальне забарвлення – чорна спина і боки, біле горло і живіт.
Косатки відомі, як нещадні морські вбивці. Тому, їх називають “вбивцями китів” (killer whale). Але одночасно вони є дуже лагідними у спілкуванні, щоправда не з іншими морськими тваринами, а з людьми. Так, навіть до сьогоднішніх днів, історія не знає жодного достовірного випадку, коли б косатки убили або поранили людину.
За інтелектуальними здібностями косаток прирівнюють до дельфінів. А деякі учені вважають, що у них є зачатки розуму.

Язик людини – незвичайний орган
30.1.2016
Усім відомо, що він бере участь у процесах жування їжі, утворення звуків, відповідає за відчуття смаку. Та це далеко не все, що ми знаємо про язик!
Це найсильніший м’яз людського тіла. До того ж язик, як і відбитки пальців є унікальним. Малюнок поверхні язика у кожної людини свій і немає однакового. Так само форма язика людини також є унікальною.

Рослина, яка складається з однієї клітини
29.1.2016
Стебло водорості ацетабулярії досягає в довжину 6 см, а шапка діаметром в 1 см. При цьому ацетабулярія складається лише з єдиної клітини з одним ядром. Ці водорості часто пошкоджуються прибоями, але вони легко регенерують будь-які свої частини тіла крім ядра, яке розташоване в ніжці, прикріпленій до каміння.

Білий тигр – неймовірно красива і рідкісна тварина.
28.1.2016
Білий тигр – найрідкісніша і в той же час найкрасивіша тварина на планеті, яка здатна просто напросто приворожити своїм зовнішнім виглядом будь-яку людину. На відміну від звичайного тигра має яскраво білий колір шерсті, який перетинають чорні смужки. Що в свою чергу, створює тварині масу проблем, пов’язаних з маскуванням під час полювання.
Породу білих тигрів було виведено ще в 70-х роках, головне призначення яких було прикрасити зоопарки. Як пояснюють біологи, таке забарвлення у Бельгійського тигра обумовлено неймовірно малим, як для сімейства котячих, запасом мелатоніну – речовини, що відповідає за забарвлення шерсті.
◄
1 / 1
►





